SIKÇA SORULAN SORULAR

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

Uygulama esnasında verilen lazer ışığı kıl köklerini yakarken deriye de ısı verir. Bu noktada en fazla acıyan bölgenin genital bölge olduğunu söyleyebiliriz. Acıya dayanamayacağınızı düşünüyorsanız uygulama öncesinde uyuşturucu kremlerden yardım alabilirsiniz. Bu noktada uygulamayı yapacak kişi de son derece önemlidir. Seçim iyi yapılırsa çekilecek acı da azaltılabilir.
 

Lazer Epilasyon acı verir mi?

Lazer epilasyonda uygulanan ışınlar sadece orta deriye kadar ulaşır. Deri altında ve iç organlara yayılması söz konusu değildir. Lazer ışını yayılan bir ışın değildir. Sadece atış bölgesinde belli bir derinliğe kadar etki eder. Fakat deriniz üzerinde herhangi bir tahriş veya ileri boyutta yanmalara kadar varabilecek sorunlar yaşamamak için alanında uzman kişilerden yardım almalısınız. Ayrıca cihazların FDA onaylı olmasına dikkat etmelisiniz.
 

Erkekler En Çok Hangi Bölgelere Epilasyon Yaptırıyor?

Erkekler en çok sırt, elmacık kemiği üzeri, boyun ve ense bölgelerine epilasyon yaptırıyor. Günümüzde epilasyon yaptıran erkek sayısında ciddi artış mevcut.
 

Kanser Hastalığı Geçirmiş Kişiler Lazer Epilasyon Yaptırabilir mi?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde sıklıkla kullanılan Lazer Epilasyon ile ilgili bilinen bir tehlike yoktur. Fakat burada Cihaz Seçimi ile Estetisyenlerin bu konuda bilgili olması çok önemlidir. Cihaz doğru kişiler tarafından kullanılmazsa, sağlık problemleri oluşabilir.

GENİTAL BÖLGEYE LAZER UYGULANMASI KISIRLIĞA YOL AÇAR MI?

Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar ancak cilt yüzeyinin yaklaşık 1 mm altında bulunan kıl köklerine kadar ulaşabiliyor, daha derine inemiyor ve iç organlara ulaşamıyor. Lazer cihazı, ışını deriye sadece kıl köklerinin etkileneceği, kılı çevreleyen diğer yapılara zarar gelmeyecek kadar kısa bir süre boyunca veriyor. Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar radyolojik görüntüleme yöntemlerinde kullanılan X ışınlarından farklı olup, noniyonize karakterde. Tüm bu sebeplerle lazer epilasyonun kısırlık yapması mümkün değil ve kısırlık yaptığına dair bir bilimsel bir veri de bulunmuyor.

LAZER TEDAVİSİ ALAN KİŞİLERDE İLERİDE GÖREBİLECEĞİ KEMOTERAPİ TEDAVİLERİ ETKİSİZ OLUR MU?

Lazer tedavileri yapıldıkları anda yalnızca 1-2 milimetre derinlikteki kılların ısı enerjisi ile yok edilmesine neden olurlar. Etkileri kılların tedavi edildiği süre boyunca sürer. Vücudumuza yayılan ve devam eden bir etki söz konusu olmamaktadır. Tedavi bittikten sonra etki devam etmeyeceği için ilerde alınacak kemoterapi tedavilerine engel oluşturması kesinlikle söz konusu değildir.

LAZER EPİLASYONDA YÜZ BÖLGESİ NEDEN EN SORUNLU BÖLGEDİR?

Lazer epilasyonda yüz bölgesi vücuttan ayrı olarak değerlendirilmesi gereken bir bölgedir. Yüz tüyleri vücut tüylerine göre daha ince ve açık renklidir. Çok koyu renkli ve kalın olsalar da birkaç seans içinde incelecekleri için devam eden seanslarda tedavi zorlaşacaktır. Koyu renkli ve kalın olmayan kıllar ısıyı iyi iletemeyecekleri için kıl kökü de fazla ısınmayacaktır. Bu da kıl köklerinde yeterince harabiyet oluşturmaz. Çok siyah ve kalın kılların birkaç seansta bir kısmı biterken bir kısmı incelecek şekilde etkilenir. .Yüz bölgesi için seans sayısının fazla olması ve kısa aralıklarla olmasının sebebi kıl folikül sayısının diğer vücut bölgelerine göre fazla olması ve yüz bölgesinde hormonların kısa sürede etkili olmasıdır. Seans aralığı 1–1,5 ay arasında değişir. Vücutta olduğu gibi uygulama sonrası kızarıklık, kıl köklerinde hafif şişme olabilir, fakat geçicidir. Tedavi sırasında özellikle yüz temiz olmalı, makyaj, parfüm, krem ve benzeri maddeler temizlenmelidir.

LAZER EPİLASYON SONRASI İZ KALIR MI ?

Lazer epilasyon sonrasında 5-10 dakika bazen yarım saat süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir. Soğutma sistemi olmayan lazer epilasyon cihazlarında ışığın, cildin üst tabakasındaki melanin pigmentlerinden de emilmesinden dolayı ciltte yanık ve sonrasında leke iz kalma riski her zaman mevcuttur. Soğutma sistemli lazerde cildin ısınmasına fırsat verilmediğinden yanık riski azalır, çok nadiren hafif bir iz kalsa dahi zamanla tamamen geçer.

BRONZLAŞMIŞ, GÜNEŞTEN YANMIŞ CİLDE LAZER EPİLASYON YAPABİLİYOR MUSUNUZ?

Cilt renginiz açıldıktan , güneşlenmeden 2 ay kadar sonra bu uygulamayı yaptırmanız daha uygun olacaktır. Rahatsızlık duyduğunuz tüylerinizi başka yöntemler ile almanız mümkündür. Koyulaşmış ten renginiz ile risk almanıza gerek yoktur. Çok gerekli durumlarda 2 gün önceden test yapılarak düşük doz ile uygulama yapılabilir.

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi saç derisine enjekte edilerek uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç dökülmesine karşı saç köklerini besleyerek güçlendiren mezoterapidir.

Saç Mezoterapisi Hangi dökülmelerde uygulanabilir?

Saç mezoterapisi saç dökülmesi şikâyeti olan herkese uygulanabilir. Saç dökülmesi şikâyeti olmasa da saçlarında zayıflama ve incelme gözlemleyen, saçlarındaki parlaklığı yitiren kişiler de bu uygulamadan faydalanabilirler. Bu kapsamda;

 • Saçlarının cansız ve seyrek olduğunu düşünen,
 • Yanlış uygulamalar sonucu saç formunu kaybedenler,
 • Mevsimsel ve strese bağlı dönemsel saç dökülmesi yaşayanlar,
 • İnce telli ve hacimsiz saçlara sahip olanlar,
 • Saçının belli noktalarında açılmalar yaşayanlar,
 • Saç ekimi sonrası saç köklerini güçlendirmek isteyenler,
 • Aile hikâyesinde kellik olan kişiler, saç mezoterapisi işleminden faydalanmaktadırlar.

Saç Mezoterapisi İşlemi Ne kadar Sürer ?

Saç mezoterapisinde belli bir doz ve tedavi aralığıyla ilgili tam bir standart yoktur. Ancak genellikle haftada bir kez olmak koşuluyla 4 seans şeklinde yapılmaktadır. Bu sayı doktorun gerek gördüğü ölçüde arttırılabilir. Seanslar ise ortalama yarım saat sürmektedir. Yani aslında saç mezoterapisinin ne kadar süreceği hastanın yaşına ve saçın dökülme durumuna göre belirlenmektedir. Çeşitli analizler sonucu saç mezoterapisinin ne kadar süreceği ortaya çıkmaktadır.
 

Saç Mezoterapisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

 • Mezoterapi sonrasında kişinin kısa bir süre saçlarını yıkamaması ve ıslatmaması,
 • Herhangi bir ilaç sürmemesi,
 • Ve evde kullanılan saç bakımı ürünlerine ara verilmesi önerilir.
İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon Nedir ?

İğneli epilasyon yaklaşık 100 yıldır uygulanan en eski ve güvenle yapılan epilasyon yöntemidir. iğneli epilasyon her kıl tipi için en etkili ve avuç içi kadar pürüzsüz yapabilecek tek uygulamadır. İğneli epilasyon yöntemi ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. Bu yöntemde,kıl inceliğinde esnek ve yumuşak bir iğnenin kıl köküne girilerek zayıf bir elektiriksel akım uygulanır. Böylece kıl köklerindeki kılı besleyen büyüme kesesini tahrip ederek kılın tekrar çıkmamasını sağlayan kalıcı bir çözümdür.Uygulanacak seans sayısı, kılların çıkış süresi,yapısı,rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir.
 

Kimlere İğneli Epilasyon Uygulanmaz?

 • Astım hastaları ( Acıya dayanıklı olmayan kişilerde astım atağına neden olabilir )
 • İğneli Epilasyon yapılacak bölgede Egzama, Mantar bulunanlar.
 • Diyabet ( Şeker ) hastası olan kişiler
 • Hormon problemi yaşayanlar
 • Epileptik ve Spastik kişiler
 • Kalp hastalığı bulunan, açık kalp ameliyatı geçirenler
 • Vücutta pil – metal vb. olan kişiler
 • 18 yaşını doldurmamış kişiler

İğneli Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz ?

 • Kulak ve burun içleri
 • Et benleri üzeri
 • Ana damar üzeri
 • Saç dipleri ve kaş
 • Varis ve boyun üzeri

İğneli Epilasyon Hangi Zamanlarda Uygulanır ?

Güneşin dik ve keskin olduğu yaz ayları boyunca İğneli Epilasyon yapılmaz. Elektrik akımı kullanılması nedeniyle , cilt ne kadar korunursa korunsun güneşin zararlı ışınları cilt üzerinde lekeye neden olur. Bu nedenle İğneli Epilasyon sadece kış aylarında yapılır. Eylül ayı sonlarında başlanır ve Mayıs ayı sonunda seanslar bitirilir.
Sir Ağda

SİR AĞDA UYGULAMASI SAĞLIKLI MIDIR?

Doğru olarak hijyen kurallarına uyularak uygulandığında %100 sağlıklı bir yöntemdir. Ancak ağda uygulanacak kişinin çam reçinesine alerjisi olması durumunda geçici rahatsızlıklar yaşanabilir.

Erkeklerde Sir Ağda Kullanmalı Mı?

Günümüzde artık kadınlar kadar erkekler de kişisel bakımlarına önem veriyorlar. Ve elbette bu bakımların arasında istenmeyen tüylerden kurtulmak da var. Bunun için erkek sir ağda kullanımı son derece yaygınlaşmaya başladı. Tüylerden en hızlı ve etkili şekilde kurtulmak için kullanılan sir ağda, daha az acı vermesi ve tüylerin azaltması gibi özellikleri ile erkekler tarafından da ilgi görüyor.

Kimlere Sir Ağda Uygulanmaz?

Çok yaşlı ve derisi gevşek olan kişilere sir ağda uygulanmamalıdır. Ayrıca, ağda uygulanacak bölgedeki deride güneş yanığı, kesik, çatlak veya deri hastalıkları varsa sir ağda uygulanmamalıdır. Dermatolojik olarak tedavi görenler ve şeker hastalarının sir ağda kullanımı için doktoruna danışması gerekmektedir.

Sir Ağda Nerelere Uygulanır?

Erkeklerde Sakal Dışında Her Bölgeye Uygulanabilir.

Sir Ağda Ne Sıklıkla Uygulanır , Ne kadar sürer?

Sir ağda ilk başlangıçta 21 günde bir uygulanır. 3 ila 6 seansın ardından bu süre 45 güne çıkar. Düzenli kullanımla tüylenmede azalma ve tüylerin daha cansız ve yavaş çıktığı gözlemlenebilir. Sir ağda seansları ağda yapılacak bölgeye göre 5 dakika ile 45 dakika arasında sürmektedir.

Sir Ağdadan Sonra Duş Alınır Mı ?

Böyle bir gereklilik yoktur. Sir ağda vücutta herhangi bir pislik ya da kirlenme bırakmaz. Sir ağda uygulaması sonrası duş tamamen isteğe bağlıdır, yapılması zorunlu değildir.
Cilt Bakımı

Hangi Sıklıkta Cilt Bakımı Yaptırmalıyız?

Cilt Bakımlarınızı düzenli seanslar halinde yaptırdığınızda sonuçları daha net görebilirsiniz. Aylık ve yıllık olarak yaptıracağınız bakımlar cilt problemlerinizi ortadan kaldırarak, cildinizi yatıştırıp, parlaklaştıracaktır.

Cilt Bakımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cilt Bakımı yaptırırken mutlaka dikkat edilmesi gereken şey, cilt problemlerinizi belirleyip çözümünü de o problemlere uygun tedavi yöntemleriyle yapmaktır. Bunun için güzellik uzmanlarımızdan size yol göstermelerini isteyebilirsiniz.

CİLDİ OLUMSUZ ETKİLEYEN ETKENLER NELERDİR?

Cilt çok hassas bir yapıdır ve dış etkenlere çokça maruz kaldığından yıpranmaya çok müsaittir. Bu sebeple cilde olumsuz etki eden birçok faktör bulunmaktadır. Bunların başında şüphesiz UV ışınları gelmektedir. UV ışınları cildin en birinci düşmanıdır. Gerekli önlemler alınmadan cildin UV ışınlarına maruz kalması ciltte lekelenme incelme vb. sorunlara yol açmaktadır.

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google